یکی از دلایل بی اعتمادی نسبت به چیزی، نداشتن شناخت کافی راجع به آن موضوع است وقتی ما از بی اعتمادی مردم نسبت به بیمه و بیمه نسبت به مردم صحبت میکنیم در واقع داریم از یک شناخت ناکافی حرف میزنیم. اگه ما بیمه رو بشناسیم و بتونیم نیازخودمون به بیمه رو درک کنیم این بی اعتمادی ها از بین میره. خیلی از ما این بی اعتمادی ها  رو داریم؛ تو این مقاله ما 2 بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه رو برسی میکنیم تا بتونیم اعتمادمون رو نسبت به بیمه بالا ببریم.

چطوری اعتمادمون نسبت به بیمه رو بالا ببریم؟

راهنمای خرید بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه

اگه بخوایم از اول شروع کنیم همه ی ما آدما آرامش رو دوست داریم و به دنبالشیم و برای رسیدن به این حس حاضریم هر کاری بکنیم حالا ربط این حس به بیمه چیه؟ و چطوری بیمه میتونه این آرامش رو برای ما ایجاد کنه؟خود کلمه ی بیمه از بیم میاد یعنی ترس! یعنی بیمه میاد  ترس های ما رو میگیره و در عوض  به ما آرامش میده  یعنی همون چیزی که ما دنبالشیم!که این آرامش غیر ملموس است .

در حالت کلی مردم علاقه ای به پرداخت هزینه برای چیزی که  قابل لمس نیست رو ندارن شاید برای اینه که فکر میکنن برای یک چیز بیهوده هزینه کردن یا فکر میکنندهیچ موقع اتفاقی براشون نمیوفته و یازمانی که به بیمه احتیاج دارن کسی جوابگو نیست و بیمه پوششی براشون قائل نمیشه.

شما یک بیمه ای مثل بیمه شخص ثالث رو در نظر بگیرید که  داشتنش برای تمام اتومبیل ها اجباریه و لازمه ی یک اتومبیله، تاحالا فکر کردین که چرا داشتن   بیمه شخص ثالث اجباریه؟اگه بیمه ای که ازش حرف میزنیم وجود نداشت یا کارآمد نبود چرا داشتنش برای تمام اتومبیل ها اجباریه؟ اگه یه کم به این موضوع دقت کنید و به اطرافتون نگاه کنید جواب سوالتونو میگیرید.

فرق بین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه چیست؟

بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه کدام بهتر است؟

زمانی که دو اتومبیل با هم تصادف میکنن به طرفین تصادف خسارت وارد میشه که دراین  شرایط  دو طرف میتونن از 2 نوع  بیمه به نام های  بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه استفاده کنن. حالا فرق این 2 تا بیمه با هم چیه؟ در یک تصادفی که اتفاق میوفته هم به ماشین خود شخص و هم به ماشین خود شخص  مقابل خسارت وارد میشه خسارتی که به شخص مقابل وارد میشه رو بیمه شخص ثالث که داشتنش برای تمامی اتومبیل ها اجباریه جبران میکنه اما خسارت وارد شده به ماشین خود فرد با بیمه ی بدنه جبران میشه پس زمانی که ما میبینیم بیمه ی شخص ثالث این خسارات رو جبران میکنه چرا از بیمه بدنه استفاده نکنیم؟ این اولین قدم برای ایجاد اعتماد است یعنی ما با فکر کردن به اتفاقی که ممکنه خیلی زیاد تو خیابون ها اتفاق بیوفته  دیدیم که بیمه شخص ثالث  خسارات رو در یک تصادف جبران میکنه   پس چه بهتر که از بیمه بدنه مثل بیمه شخص ثالث استفاده کنیم تا بتونیم خسارات وارد شده به اتومبیل  خودمون رو جبران کنیم البته که بیمه بدنه فقط برای جبران خسارات وارد شده به ماشین خود شخص در یک تصادف نیست بلکه پوشش های دیگری هم دارد مثلایکی از پوشش های بیمه بدنه دزدیده شدن ماشین یا ضبط ماشین است یا خط انداختن روی ماشین ، بلایای طبیعی و…

حالا وقتشه یه کم از این بی اعتمادی های بیمه نسبت به مردم رو بگیم.

چرا بیمه نسبت به مردم بی اعتماد است؟

  • اولین دلیل بی اعتمادی بیمه نسبت به مردم  این است که مردم با صحنه سازی های مختلف از اعتماد بیمه سو استفاده میکنن یکی از این مواردی که در آن مردم صحنه سازی میکنن ،ایجاد دزدی ساختگی ماشین یا ضبط ماشین است.
  • دومین مورد از صحنه سازی مردم، پرت کردن افراد زیر ماشین است که جبران این حادثه  به عهده بیمه شخص ثالث است.
  • سومین مورد  از صحنه سازی افراد  زمانی است که افراد برای جابجا کردن محموله با کشتی و وسایل نقلیه دیگه میان و با ایجاد صحنه سازی میگن که بارشون تو دریا افتاده یا آتیش گرفته  و اتفاقات دیگه و  پول خسارتشونو از بیمه میگیرن.
  • چهارمین موردی که مردم از بیمه سو استفاده میکنن خانم های بارداری هستند که  خودشون رو جلوی ماشین ها میندازن تا بتونن با سقط جنین خود  دیه یک فرد کامل رو از بیمه شخص ثالث بگیرند که این کار یک نوع شغل برای آن ها شده.

تمامی این بی اعتمادی هایی که گفتیم برای شناخت ناکافی بیمه از مردم و مردم از بیمه بود اگه این مقاله باعث تغییر در  شما شد. برای خرید بیمه اموال کافیه که درخواست خودتون رو ثبت کنین تا کارشناسای ما در سریع ترین زمان باهاتون در ارتباط باشن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست