صفحه اصلیراهنمای دریافت خسارت درمانی

راهنمای دریافت خسارت درمانی

نحوه استفاده از بیمه درمان تکمیلی برای بیمه شدگان بیمه ایران

شرکت پشتوانه فردای سبز

بستری :

1-بیمه شدگان جهت بستری می توانند از کلیه مراجع درمانی طرف قرارداد استفاده نمایند.

2- لیست مراجع درمانی طرف قرارداد نزد نماینده بیمه، بیمه گزار در هر سازمان( اداره رفاه، کارگزینی، حسایداری و...) و یا در سایت بیمه ایران به نشانی: www.iraninsurance.ir و یا سایت شرکت خدمات بیمه ای پشتوانه فردای سبز  به نشانیwww.iran9976.ir موجود می باشد.

3- بیمه شدگانی که از کارت تک برشه استفاده می نمایند جهت بستری نیاز به دریافت معرفی نامه نداشته و با ارائه کارت دارای عکس و برچسب بیمه ایران بستری می گردند.

4-  برای سایر بیمه شدگان جهت صدور معرفی نامه مدارک زیر الزامیست:

-نامه بیمه گذار جهت تایید بیمه شده

- دستور پزشک مبنی بر بستری

- کپی شناسنامه بیمار و بیمه شده اصلی در صورت زایمان صفحه دوم شناسنامه بیمار و در صورتی که بیمه شده اصلی مونث باشد ارسال کپی صفحه دوم شناسنامه همسر یا بیمه شده اصلی الزامیست.

- کپی دفترچه درمانی بیمار و بیمه شده اصلی

- در صورتی که معرفی نامه دوم به بعد باشد، ارائه کپی صورت حساب معرفی نامه قبلی الزامیست.

5- این شرکت فقط در قبال موارد ذکر شده در صورتحساب بیمارستان مسئول خواهد بود و هیچگونه تعهدی نسبت به وجوه پرداختی به پزشک به صورت نقدی اعم از حق العمل و یا سایر موارد خارج از صورتحساب بیمارستان نخواهد داشت و هرگونه هزینه ای خارج از چهارچوب صورتحساب بیمارستان به عهده بیمه شده خواهد بود.

در صورتی که پزشک درخواست وجهی خارج از صورتحساب بیمارستان را از بیمار مطالبه نمایند. بیمار می تواند با مراجعه به سازمان نظام پزشکی و دادسرای رسیدگی به جرائم پزشکی نسبت به طرح شکایت اقدام نماید و موضوع فوق در حیطه اختیارات این شرکت نمی باشد.

لذا توصیه می گردد در انتخاب پزشک نهایت دقت صورت پذیرفته و قبل از بستری موارد ذکر شده با پزشک هماهنگ گردد.

6- به آگاهی آن دسته از بیمه شدگانی که از مراکز غیر طرف قرارداد جهت بستری استفاده می نمایند و یا به دلایلی از معرفی نامه استفاده نکرده اند می رساند که هزینه های پرداختی ایشان بر اساس مفاد قرارداد بر مبنای تعرفه آن بیمارستان و یا تعرفه بیمارستان همطراز و طرف قرارداد فی مابین سندیکای بیمه گران با مراجع درمانی محاسبه و پرداخت خواهد شد.

یادآور می گردد که چناچه بیمار از مراکزغیر طرف قرار داد استفاده نماید و یا نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام نکرده باشد مرکز درمانی هزینه نامبرده را 2 الی 3 برابر تعرفه حساب و این شرکت نیز امکان باز پرداخت آن رانخواهد داشت لذا خواهشمند است حتی الامکان از مراکز طرف قرارداد و معرفی نامه بیمه ایران استفاده نمایید.

7- چنانچه زمان بستری در یکی از روزهای تعطیل باشد ودیعه ای را نزد بیمارستان به امانت گذاشته و در اولین روز بعد تعطیلی به این شرکت مراجعه و معرفی نامه خود را دریافت نمایید و یادآور می گردد بیمه شدگان در طول مدت بستری نیز می توانند به این شرکت مراجعه و نسبت به دریافت معرفی نامه اقدام نمایند.

8- جهت بیمه شدگانی که اقدام به عمل انحراف بینی و یا فتق شکمی و یا سایر مواردی که به نوعی ممکن است عمل زیبایی محسوب گردد معاینه قبل از عمل توسط پزشک معتمد بیمه ایرا الزامیست. بیمه ایرا در مورد بیمه شدگانی که قبل از عمل توسط پزشک معتمد بیمه نشده اند هیچگونه مسولیتی نداشته و بیمه ایرا در پذیرش و عدم پذیرش هزینه نامبردگان مختار خواهد بود.

9- بیمه شدگانی که جهت دریافت سهم بیمه گر اول خود نیاز به اصل پرونده بیمارستانی را دارند می توانند 4 ماه بعد از بستری و با دریافت معرفی نامه از سازمان مربوطه خود به این شرکت مراجعه نمایند. لازم به یادآوریست پرونده فقط به بیمه شدگان اصلی تحویل خواهد شد. ضمنا با توجه به ارسال پرونده از بیمارستان به معاونت اجرایی و سپس به این شرکت مدت اعلام شده فوق قطعی نبوده و در مواردی کمتر یا بیشتر زمان خواهد برد.

هزینه های پاراکلینیکی:

1-هزینه های پاراکلینیکی شامل کلیه هزینه هایی که به صورت مشخص در قرارداد با ذکر نام قید گردیده می گردد. جهت اطلاع از لیست هزینه های قابل پرداخت هر قرارداد با توجه به تفاوت قراردادها بیمه شدگان می توانند به نماینده بیمه سازمان خود در اداره رفاه، کارگزینی، اموراداری، و یا حسابداری و... مراجعه نمایند.

2- مبنای محاسبه هزینه های پاراکلینیکی توسط بیمه ایران تعرفه بخش خصوصی وزارت بهداشت و درمان خواهد بود که طی کتابچه ای هر ساله توسط وزارت بهداشت و درمان چاپ و منتشر می گردد.

3- هزینه های بیمه شدگانی که از مراکز طرف قرارداد با سازمان های بیمه گر اول( تامین اجتماعی و خدمات درمانی و...) استفاده می نمایند یه صورت کامل و بدون کسر فرانشیز پرداخت خواهد شد.

لذا توصیه می گردد بیمه شدگان حتی المقدور از مراکزی استفاده نمایند که آنها را با دفترچه پذیرش نموده و مابه التفاوت هزینه نیز به صورت کامل توسط این شرکت پرداخت می گردد.

بدیهی است این شرکت هیچگونه تعهدی نسبت به پرداخت هزینه های آزاد پرداختی نداشته و هزینه بر اساس تعرفه وزارت بهداشت و درمان جبران خواهد کرد.

4- بیمه شدگان می توانند جهت انجام ام آر آی و سی تی آنژیو معرفی نامه دریافت نمایند جهت سایر هزینه ها بیمه شده خود راسا نسبت به پرداخت هزینه اقدام و رسید آن را جهت دریافت به بیمه ارائه می نماید.

5- مدارک مورد نیاز هزینه های پاراکلینیکی :

-نامه بیمه گزار جهت تایید بیمه شده( فرم مربوطه)

- اصل رسید پرداختی

- کپی جواب یا نتیجه هزینه انجام شده

- کپی دفترچه بیمار.

- در سایر مواردی که در این راهنما به هر علت اشاره ای نشده است شرایط توافق شده هر قرارداد ملاک عمل خواهد گرفت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت شرکت خدمات بیمه ای پشتوانه فردای سبز به نشانیwww.iran9976.ir  مراجعه نمایید.

 

 

 


  

 

 

 

 

 

 

 

تماس با ما

 

09901228570-74

02166570800-1

02122697118

02122696957

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

        This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

سامانه پیام کوتاه:       30001201800000

آدرس : تهران خیابان کارگر شمالی نبش بلوار کشاورز(ضلع جنوب غربی)ساختمان طلوع پلاک 1172 طبقه دوم واحد 8